Slovník pojmů

Aloe Vera

Šťáva z listů této sukulentní rostliny se používá v péči o pleť pro její uklidňující, ochranné a hydratační účinky.Aloe je velmi šetrné k pokožce, má silné antioxidační, chladící a protizánětlivé účinky, napomáhá proti svědění a je tak vhodné pro všechny typy pleti včetně té nejcitlivější. Alergické reakce na aloe vera jsou velmi ojedinělé.

Číst článek
Antibakteriální

Antibakteriální prostředky působí proti růstu bakterií a bakterie zabíjejí.

Číst článek
Antioxidant

Pojmem antioxidanty se označují sloučeniny, které zpomalují nebo zastavují nežádoucí oxidaci. Neutralizují škodlivé volné radikály a chrání tak tělo před oxidačním poškozením.

Číst článek
Bambucké máslo

Jedná se o hmotu slonovinové až žluté barvy, která se svým vzhledem nejlépe podobá máslu. Čisté bambucké máslo se získává z ořechů stromu máslovníku afrického, který je již po staletí tajným všestranným pomocníkem afrických žen v péči o tělo, pleť i vlasy. Obsahuje vitamín A a vitamín E, bojuje proti stárnutí a vráskám a je vhodné pro dětskou pokožku. 

Číst článek
Bergamot

Bergamot (Citrus bergamia) je voňavé ovoce velikosti pomeranče, barvou podobné citronu. Má antiseptické a uvolňující účinky, pomáhá proti akné, ekzému či lupům a velmi příjemně voní.

Číst článek
Citrón

Skvělý zdroj vitamínu C. Jeho adstringentní a antibakteriální vlastnosti působí na regulaci mazu s cílem stáhnout póry pokožky, zatímco jeho vysoká antioxidační síla pomáhá oddálit vzhled vrásek. Citron je klíčovou složkou středomořských receptů na krásu.

Číst článek
Fík

Obsahuje vitamíny, minerály a antioxidanty, které mohou přispět k hydrataci, vyživování a regeneraci pokožky a vlasů. Fíky jsou bohaté na vitamín C, který pomáhá posilovat kolagen v pokožce, a vitamín E, který má protizánětlivé a ochranné vlastnosti. Mohou být použity v různých kosmetických produktech, jako jsou krémy, šampony, kondicionéry, masky a oleje.

Číst článek
Glycerin

Glycerin chrání přirozenou obranyschopnost kůže vyplňováním prostoru, kterému se říká mezibuněčná hmota a přitahováním právě takového množství vody, které udržuje homeostázu kůže. Glycerin je ve vodě rozpustná čirá tekutina bez zápachu, která je považována za ideální zvlhčující prostředek.

Číst článek
Grapefruit

Grapefruit, který se používá k rafinaci struktury pokožky a zajištění zářivé pleti, nabízí mnoho předností díky koncentraci antioxidantů, vitamínu C a beta-karotenu. Pomáhá tak bojovat proti volným radikálům a zabraňuje stárnutí pokožky.

Grapefruit je také klíčovým aktivním činidlem v parfumérském průmyslu díky své citrusové vůni, která nabízí ostrou a osvěžující vůni.

Číst článek
Heřmánek

Heřmánek je populární léčivá bylina s prakticky univerzálním účinkem.V kosmetice se heřmánek často používá v různých produktech, jako jsou pleťové vody, tonika, krémy, masky a šampony. Může být také přítomný ve formě extraktu nebo esenciálního oleje. Produkty s heřmánkem jsou oblíbené pro své schopnosti poskytnout jemnou a citlivou péči o pokožku a vlasy.

Číst článek
Nahoru
36 položek celkem